مقالات
مقالات

مقالات (75)

cloued ERP

سازمان‌ها و کسب‌و‌کار‌ها با تکیه بر نرم‌افزار‌های مدیریت منابع سازمان یا همان ERP در پی اتوماسیون تمام جنبه‌های کسب‌و‌کارشان، از عملیات زنجیره تامین گرفته تا مدیریت ریسک و فرایند‌های مالی، هستند. 

اما رسیدن به این سطح از اتوماسیون نیاز به در نظر گرفتن بودجه‌ای عظیم دارد. مطالعهٔ انجام شده توسط موسسه پژوهشی Nucleus در سال ۲۰۱۶ نشان می‌دهد که میانگین هزینهٔ کسب‌و‌کار‌ها برای بهره‌بردای از یک ERP مستقر در محل (on-premises ERP)، که شامل نرم‌افزار‌، سخت‌افزار، مشاوره، نیروی انسانی و آموزش است، چیزی در حدود ۸ میلیون دلار می‌شود. 

این در حالی است که متوسط هزینه برای ERP‌های مبتنی بر رایانش ابری رقمی در حدود ۲.۶ میلیون دلار است. شاید به همین خاطر است که حالا اغلب مدیران ارشد و اجرایی موافق این موضوع هستند که زمان برچیدن دیتاسنتر‌ها و مهاجرت به فناوری ابری فرا‌رسیده است.

غیر از صرفه‌جویی در هزینه‌ها و قدم نهادن در دورانِ تغییراتِ کسب‌و‌کار، در این یادداشت به  ۹ دلیل دیگر پرداختیم که چرا باید از ERP‌های مستقر به سمت ERP‌های ابری مهاجرت کنیم؟

۱. تصمیم‌گیری دقیق‌تر و پرسود‌تر با تحلیل‌های داخل برنامه‌ای  و یادگیری ماشین۱

ERP‌های مبتنی بر رایانش ابری مجهز به امکان ارائهٔ تحلیل‌های داخل برنامه‌ای (built-in) هستند. امکانی که کمک می‌کند داده‌های تاریخچه‌ای کسب‌و‌کار را تحلیل کنیم و عملکرد فعلی و آینده را مورد سنجش قرار دهیم. نتیجهٔ این تحلیل‌ها می‌تواند به اتخاذ تصمیم‌های آگاهانه و همه‌جانبه دربارهٔ چگونگی رشد سازمان‌ در آینده، به ما کمک کند.

کسب‌و‌کار‌ها هم‌چنین با استفاده از فناوری یادگیری ماشین و الگوریتم‌های هوش تطبیقی۲ که درون سیستم‌های نوین منابع انسانی، مالی و زنجیرهٔ تامین استفاده می‌شود؛ می‌توانند الگو‌های عملکردشان را شناسایی کنند. مانند این که کدام تامین‌کننده پرداخت‌هایی به موقع داشته و کدام‌شان باید از شبکهٔ تامین‌کننده‌ها خارج شوند.

Customizing

هر سازمان و شرکتی خصوصیات منحصربه‌فردی دارد. در نتیجه خیلی از اوقات بسیار سخت و یا حتا غیرممکن خواهد بود که یک ERP کاملاً به قوارهٔ سازمان خود پیدا کنید و سفارش دهید. به همین خاطر بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها به این امید که پاسخ بهتری به نیاز‌های کسب‌و‌کارشان از سوی ERP بگیرند آن را سفارشی سازی می‌کنند.

وقتی یک شرکت توسعه دهندهٔ نرم‌افزار این ظرفیت و توانایی را دارد که به  نیاز‌های مخصوص سازمان شما در ERP تولیدی پاسخ دهد به این معنی نیست که ویژگی‌های استاندارد ERP را باید کنار بگذارید. برای حصول بهترین نتیجه، ERP  طراحی شده هم باید ویژگی‌های مخصوص صنعت حوزهٔ فعالیت شما را پوشش بدهد و هم ویژگی‌های کاربر پسند را.  اما برای اطمینان از این که سفارشی سازی ERP منجر به نفع سازمان شما می‌شود ویژگی‌های زیر در طول فرایند توسعهٔ ERP را در اولویت قرار دهید:

markazi.png
boshroyeh.png
pol.png
tej.png
bb.png
bes.png
ramin.png
sima.png
sepah.png
saba.png
shabak1.png
omid.png
ghem.png
sabt.png
besat.png
jj.png
neka.png
hodaj.png
shazand.png
kerman.png
tose.png
khalij.png
behin.png
kashan.png
ghom.png
mofateh.png
mehr.png
shabak4.png
sarayan.png

 

                                             Linkedin PNG Picture 180x180messengeraparat icon color black 512

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت، متعلق به «پگاه آفتاب» است.